logo

Mladík ve Felicii přejel v Košicích na Táborsku do protisměru, kde se střetl s Fabií, nehodu nepřežil

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Krátce po půl šesté hodině ranní vyjížděly všechny složky IZS, včetně vrtulníku LZS, k vážné dopravní nehodě, která se stala v centru obce Košice na Táborsku.

Došlo zde k čelnímu střetu dvou osobních vozidel. Řidič (22) osobního automobilu tovární značky Škoda Felicia, projíždějící obcí ve směru od Plané nad Lužnicí, zatím z neurčené příčiny přejel do protisměru, kde se čelně střetl s osobní vozidlem tovární značky Škoda Fabia. Utrpěl zranění, neslučitelná se životem. Řidič (22) Škody Fabie utrpěl naštěstí pouze lehká poranění a po ošetření na místě byl k dalšímu pozorování převezen do táborské nemocnice. Vrtulník LZS byl proto z místa odvolán.

Přesná příčina a další okolnosti nehody jsou předmětem následného šetření táborských dopravních policistů. Dechová zkouška na přítomnost alkoholu u řidiče Škody Fabia proběhla s negativním výsledkem. Dopravu v místě nehody odkláněli policisté ve spolupráci s hasiči po místních komunikacích. Průjezd obcí byl plně obnoven krátce po osmé hodině ranní. Hmotná škoda na vozidlech byla odhadnuta na souhrnnou částku 65 000 korun.

Mladý řidič se tak stal bohužel první letošní obětí dopravních nehod na jihočeských silnicích.

por. Mgr. Miroslav Doubek, Policie ČR