logo

Mladík ve Fiatu srazil na přechodu v Ostravě seniorku a dítě, starší žena zemřela

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ostravští kriminalisté prověřují okolnosti tragické dopravní nehody, ke které došlo dne 12. 9. 2017 po 14.15 hodině v Ostravě-Porubě na Opavské ulici. Devatenáctiletý řidič vozu zn. Fiat zřejmě nereagoval na situaci v silničním provozu, pokračoval v jízdě, přičemž po přechodu pro chodce přecházelo několik osob.

Došlo ke střetu automobilu s chodkyněmi, starší (89let) utrpěla poranění, kterým podlehla. Desetiletá dívka byla ošetřena a převezena do nemocnice. Dítě utrpělo těžká poranění, která si vyžádají léčení pravděpodobně delší šesti týdnů.

Policisté realizovali ohledání místa činu, topografickou a fotografickou dokumentaci, zajistili stopy. K objasnění některých skutečností budou přibráni také znalci. Policejní komisař nařídil soudní pitvu zesnulé, zadržel řidičský průkaz muže. Řidič nebyl ovlivněn alkoholem.

Tragickou událost sdělil příbuzným zesnulé krizový intervent. K objasnění okolností skutku zahájil policejní komisař úkony trestního řízení pro trestný čin usmrcení z nedbalosti. Pachateli tohoto činu hrozí trest odnětí svobody až na šest let. Policisté pokračují ve shromažďování faktů, provedeny budou výslechy i další úkony trestního řízení.

K doplnění některých již zveřejněných informací – oběti nebyly v příbuzenském vztahu.

mjr. Mgr. Gabriela Holčáková