logo

Mladík ve Fordu dostal smyk a s autem sjel do rybníka, nehodu nepřežil

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 21. prosince v době od 1:30 hodiny do 5:10 hodin došlo k tragické dopravní nehodě. Řidič osobního automobilu Ford Focus (r.1996), jedoucí po silnici ve směru od obce Políkno na obec Vydří na Jindřichihradecku, pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy zejména svým schopnostem a po projetí mírné levotočivé zatáčky s vozidlem vjel na rovný úsek vozovky na hrázi Fantišova rybníku, kde se s vozidlem dostal do přetáčivého smyku.

Předním obrysem vozidla narazil do zábradlí na výpusti rybníku, které poškodil. Ve smyku pokračoval dále pod hráz, kde se vozidlo převrátilo na střechu a takto zůstalo pod hladinou rybníku, bohužel i s mladým řidičem. Vozidlo s řidičem bylo vytaženo na hráz rybníku zasahujícími příslušníky HZS J.Hradec.

Řidič byl po vyproštění z vozidla předán do péče zdravotníků a následně převezen do nemocnice v J.Hradci, kde pokračovala jeho resuscitace, jenž byla neúspěšná. Mladý muž svůj boj o život prohrál, když lékař konstatoval v dopoledních hodinách smrt. Škoda na vozidle a na zábradlí výpusti Fantišova rybníku jsou v tomto případě skutečně zanedbatelné a činí 33 000 korun.

Provedeným šetřením dopravních policisté na místě samém bylo zjištěno, že řidič nebyl za jízdy řádně připoután bezpečnostním pásem. Na vozidle Ford Focus byly namontovány na všech čtyřech kolech pneumatiky se zimním vzorkem, avšak vzorek všech pneu byl sjetý pod stanovenou mez. Dopravní nehodu i nadále prošetřují jindřichohradečtí dopravní policisté.

Na jihočeských silnicích tak bohužel zbytečně vyhasl již padesátý šestý život!

por. Mgr. Bc. Hana Millerová, Policie ČR