logo

Mladík ve Škodovce vyjel na Zlínsku ze silnice a narazil do stromu, nehodu nepřežil

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pondělí brzy ráno, krátce po třetí hodině, se na silnici spojující obce Velíková a Hrobice stala vážná dopravní nehoda.

Při ní zemřel dvacetiletý řidič ze Zlínska, který s vozidlem značky Škoda zřejmě vjel do pravotočivé zatáčky příliš rychle, vyjel ze silnice a narazil do stromu. Při nárazu utrpěl poranění, kterým na místě podlehnul. V autě byli ještě dva spolujezdci, oba po havárii skončili v péči lékařů.

Silnice byla po několik hodin zcela uzavřena. V současné době jsou příčiny a okolnosti smrtelné havárie nadále v šetření zlínských kriminalistů.

Tisková zpráva HZS Zlínského kraje:
Informaci o dopravní nehodě osobního automobilu přijalo krajské operační středisko ve 3:20 hodin. Podle prvotních informací, získaných od jiného řidiče jedoucího kolem, k ní došlo mezi Velíkovou a Hrobicemi, a na místě se nacházelo několik zraněných. K události byly okamžitě vyslány dva cisternové vozy z centrální stanice Zlín.

Po příjezdu bylo velitelem zásahu upřesněno, že došlo k nárazu jednoho osobního vozu do stromu u komunikace. Ve voze cestovaly celkem tři osoby, z nichž dvě byly v době příjezdu hasičů mimo vozidlo a se zraněním si je převzala posádka zdravotnické záchranné služby. Řidič byl ve voze zaklíněn a hasiči jej z vraku vozu vyprostili pomocí speciálního hydraulického zařízení. Svým zraněním však bohužel na místě podlehl.

Vrak byl zajištěn proti nebezpečí vzniku požáru a bylo zamezeno úniku provozních náplní. Po dobu vyšetřování nehody policií zajistila jednotka asistenci a nasvícení místa zásahu. V 5:39 hodin byl zásah hasičů na místě ukončen.

nprap. Petr Jaroš, Policie ČR + kpt. Ing. Pavel Řezníček, HZS ZLK