logo

Mladíka, pohybujícího se ve vlaku s pistolí, odzbrojila prvosledová hlídka

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve středu krátce po 22. hodině přijalo operační středisko Krajského ředitelství policie Středočeského kraje prostřednictvím tísňové linky 158 informaci o tom, že se na vlakovém nádraží v Bakově nad Jizerou pohybuje po nástupišti mladý muž se střelnou zbraní v ruce. Podle volajícího tam k žádnému incidentu nedošlo a mladík, na kterého upozornil, na nikoho nemířil a ani ze zbraně nevystřelil.

Policisté z Mladoboleslavska na tuto informaci samozřejmě okamžitě reagovali a vyjeli na místo, ovšem podezřelý mladík mezi tím odjel vlakem směrem na Českou Lípu. Středočeské operační středisko proto požádalo o součinnost liberecké krajské ředitelství policie. Vzhledem k tomu, že se ve vlaku směřujícím na Českou Lípu zdržoval ozbrojený muž, vyslalo operační středisko Krajského ředitelství policie Libereckého kraje na vlakové nádraží nejen policisty obvodního oddělení v České Lípě, ale také speciálně vyškolené a vyzbrojené policisty z prvosledové hlídky. Ti pak v České Lípě obsadili vagon, ve kterém se podezřelý nacházel a s namířenou pistolí ho přiměli, aby s nimi spolupracoval. Při osobní prohlídce pak u něj zajistili plynovou pistoli se zásobníkem, ve kterém byl jeden náboj. Jednalo se o 19letého mladíka z Královéhradecka, který do České Lípy přijel údajně za prací. To, že manipuloval se zbraní na nástupišti vlakového nádraží v Bakově nad Jizerou, nepopíral. Uvedl, že se ve večerních hodinách, kdy čekal na další spoj, na nádraží necítil bezpečně, a proto demonstrativně nosil plynovou pistoli v ruce. Konkrétně měl mít strach z jedné skupinky lidí.

Tentokrát se tedy nakonec nejednalo o nebezpečného ozbrojence na veřejnosti, nicméně policisté k přijatému oznámení přistupovali velmi obezřetně s cílem v co možná nejkratším čase podezřelou osobu zajistit a odzbrojit. S ohledem na tragické události ve světě z loňského, ale také už i letošního roku, nemohou žádné, byť jen potenciální riziko podcenit.

por. Bc. Ivana Baláková, PČR