logo

Mladíkovi po nákupu na internetu přišly místo nových značkových bot zničené staré boty a poděkování za nákup

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Minulý týden se na obvodní oddělení Třebechovice pod Orebem dostavil 16letý mladík, který oznámil, že se stal pravděpodobně obětí podvodu. Uvedl, že si na internetu našel inzerát ohledně prodeje značkových bot, které se mu zalíbily. Boty měly být nové, nenošené, jen rozbalené. Domluvil se s prodejcem na částce 245 Euro + poštovné. Na poště si po zaplacení vyzvedl balík, který doma otevřel. Jaké bylo jeho překvapení, když místo nových bot našel boty staré, jiné značky, obnošené a popsané. Navíc s poděkováním za nákup.

Mladík neotálel a rovnou zamířil na policejní služebnu. Policisté po vyslechnutí mladíka se okamžitě obrátili na poskytovatele poštovních služeb a dali pokyn k zablokování peněžní transakce. Mladík měl štěstí, že přišel včas a peníze nebyly ještě odeslané.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro přečin podvod, za který pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Nedávno jsme varovali před placením za zboží předem a doporučovali jsme využívání služby dobírka, nyní připojujeme další radu: Balíky otevírejte hned po převzetí! Přestože jste balík již zaplatili, většinou je nějaká možnost platbu ještě zablokovat.

por. Iva Kormošová, Policie ČR