logo

Mladý a opilý cizinec nezvládl jízdu svým Fiatem

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

To, že alkohol za volant nepatří, ví každý řidič dopravního prostředku, ne však každý se tím řídí a podle toho pak vypadají následky jízdy právě pod vlivem alkoholu.

Třiadvacetiletý řidič cizí státní příslušnosti jedoucí v pondělí krátce po půlnoci u obce Bystříčko v osobním vozidle značky Fiat Brava nezvládl na rovném a přehledném úseku řízení vozu, najel na pravou krajnici a dále do silničního příkopu, kde po ujetí několika desítek metrů zastavil. Dopravní policisté dohlížející na dodržování zákona o silničním provozu řidiče na místě zastihli uvnitř auta. Jelikož měli podezření, že před jízdou pil alkoholické nápoje provedli u něj dechovou zkoušku, která byla s naměřenou hodnotou 1,82 promile alkoholu v dechu. Řidič se při havárii naštěstí nezranil. Na místě mu policisté zadrželi řidičský průkaz a pro závady na fiatu osvědčení o jeho registraci. Škoda byla předběžně vyčíslena na 17 tisíc korun.

Ještě ten den jsme proti řidiči zahájili úkony v trestním řízení pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky s trestní sazbou až jeden rok odnětí svobody.

por. Bc. Lenka Vilímková, PČR