logo

Mladý pár napodoboval v Jičíně scénu z Titanicu, zřítil se při tom z vyhlídky

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V úterý v odpoledních hodinách došlo z ochozu Milohlídky v Jičíně k pádu 18leté dívky a stejně starého mladíka. Dle šetření pár vylezl na ochoz, kde se objímali a při otáčení oba uklouzli a spadli přes okraj ochozu do rokle z výšky cca 8metrů.

Dívku z rokle vytáhli hasiči, ale mladíka museli vytáhnout na podvěsu záchranáři z vrtulníku. Oba utrpěli blíže nespecifikovaná zranění, s kterým byli převezeni do hradecké fakultní nemocnice. Měli štěstí, že se zastavili na odskoku paty zdi, protože pod ní je asi 30metrová strž.

Pomoc jim zavolala náhodná kolemjdoucí, která zaslechla křik a ránu. Policisté šetřením nezjistili cizí zavinění, a jelikož není podezření ze žádného protiprávního jednání, věc založili.

„Devatenáctiletá žena a stejně starý muž utrpěli vážný úraz po pádu z vysoké zdi v prostoru vyhlídky Čeřovka (Milohlídka) v Jičíně. Přestože se de facto jedná o městský prostor, oba zranění se nacházeli na dvou různých místech ve velmi nepřístupném terénu v podmáčeném a zarostlém svahu. Na pomoc jim operátoři linky 155 vyslali z jičínské základny dvě posádky RZP spolu s lékařem v setkávacím systému a také vrtulník LZS Hradec Králové. Zároveň s našimi posádkami na pomoc vyjeli také hasiči. Záchranáři na místě poskytli oběma zraněným veškerou potřebnou péči, včetně podání léků proti bolesti a zafixovali je ve speciálních transportních prostředcích. Zatímco dívku se za pomoci hasičů podařilo dostat na bezpečné místo a dále do sanitky, v mužově případě záchranáři usoudili, že bezpečnější a rychlejší bude jeho vyproštění pomocí lanového podvěsu. Muž byl proto umístěn do speciální sítě a následně vyzvednut vrtulníkem na laně a bezpečně odtransportován na místo, kde bylo možné, umístit jej na palubu. Oba zranění byli po definitivním ošetření transportováni do traumacentra v královéhradecké nemocnici,“ uvedli k případu královéhradečtí záchranáři.

por. Iva Kormošová, PČR