logo

Mladý řidič Alfy Romeo přejel v zatáčce ve vysoké rychlosti do protisměru, kde se střetl s protijedoucí dodávkou

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V sobotu ráno v půl osmé jel mladý řidič osobního vozidla tovární značky Alfa Romeo, po silnici II/141 ve směru Libínské Sedlo – Prachatice, kdy u odbočky Lázně Sv. Markéty, pravděpodobně při průjezdu zatáčkou nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vjel do protisměru, kde se čelně střetl s dodávkovým vozidlem tovární značky Iveco Daily.

Na místo byly okamžitě vyslány jednotky Integrovaného záchranného systému, kdy z důvodu vyšetřování nehody a odklízení následků byla komunikace zcela uzavřena. Těžce zraněný řidič musel být vyproštěn ze zaklíněného vozidla a letecky transportován s těžkým zraněním do nemocnice. Dále byly lehce zraněny 3 osoby, které byly vozy Zdravotnické záchranné služby převezeny do blízkého zdravotnického zařízení. Alkohol byl vyloučen provedeným testem na zjištění návykové látky v dechu.

Provoz na komunikaci byl zcela zprovozněn po třech hodinách, kdy bylo místo označeno pracovníky Správy a údržby silnic, dopravním značením snižující nejvyšší povolenou rychlost v jízdě pro mokrou vozovku a zbytky vyteklých ropných látek.

Dbejte zvýšené opatrnosti v tomto místě a zároveň i na dalších lesních úsecích, kde se může vytvařet kluzký povrch.

por. Bc. Milan Bajcura, Policie ČR