logo

Mladý řidič havaroval a od nehody odešel, policisté pak zjistili, že má vysloveny tři platné zákazy řízení

plk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 8. srpna 2018 v 14:20 hodin došlo na silnici III. třídy č. 19346 mezi obcemi Semněvice a Křakov k dopravní nehodě.

Dvacetiletý řidič osobního vozidla tovární značky Ford Galaxy jel od obce Semněvice na obec Křakov. Nepřizpůsobil rychlost jízdy zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla, předpokládanému stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem, které je možno předvídat, a při průjezdu pravotočivé zátočiny vyjel s vozidlem do protisměru. Poté vjel na pravou krajnici a následně havaroval v silničním příkopu.

Řidič dopravní nehodu neoznámil policii, ačkoliv vznikla škoda na majetku třetí osoby a z místa odešel. Vozidlo pak před příjezdem hlídky policistů odvezl. Policisté při šetření dopravní nehody zjistili, že nebyl za jízdy připoutaný bezpečnostním pásem a také že mu byl Okresním soudem v Domažlicích vysloven zákaz řízení motorových vozidel do února 2020, Městským úřadem Horšovský Týn do října 2018 a dalším rozhodnutím horšovskotýnského městského úřadu do září 2019.

Škoda na vozidle byla vyčíslena na 20 tisíc korun. Dopravní policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Případem se dále zabývají.

por. Mgr. Dagmar Brožová, Policie ČR