logo

Mladý řidič si pod stromeček nadělil trestní stíhání

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Mladý muž, který se před řízením motorového vozidla vydatně posilňoval alkoholickými nápoji, si zadělal v sobotu 16. prosince 2017 ráno na pořádný problém.

Jeho následná jízda ohrožovala bezpečnost silničního provozu, kdy vozidlo kličkovalo mezi jízdními pruhy. Jenže ve stejnou dobu se vracel z noční směny domů také jeden ze zlínských strážníků, který zalarmoval své kolegy ve službě. O několik minut později tak podezřelý projel kolem jedno z hlídkových vozidel Městské policie Zlín.

Strážníci automobil zastavili a zjistili, že řidičem je 21letý mladík z Březové a uvnitř se nacházejí ještě dva jeho kamarádi. Dotyčný nebyl schopen předložit doklady potřebné k řízení motorového vozidla, které údajně ztratil. Hlídce MP Zlín poté přiznal, že před jízdou vypil několik alkoholických punčů. A nejspíš jich bylo skutečně hodně, protože elektronický analyzátor alkoholu v dechu vykázal při orientačním vyšetření hodnotu téměř 2 promile.

Mladý muž se tak spolehlivě zařadil mezi podezřelé z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Šetření věci si na místě převzala republiková policie.

str. Mgr. Pavel Janík, MP Zlín