logo

Mladý sprejer se před pražskými strážníky ukryl ve křoví, poté se pokusil utéct

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Osmnáctiletý mladík se po spatření autohlídky městské policie schoval do křoví. Pak se pokusil před strážníky utéct. Jako důvod uvedl, že posprejoval objekt. Pro podezření ze spáchání trestného činu byl předán policii.

V pátek hodinu po půlnoci projížděla autohlídka městské policie z Prahy 4 Ohradní ulicí, kde si všimla osoby, která se po spatření služebního vozidla rychle schovala do křoví. Ve chvíli, kdy jeden ze strážníků celou situaci prověřoval, vyběhl z křoví mladík a dal se na útěk. Asi po 200 metrech byl strážníkem dostižen. Na dotaz, proč po spatření hlídky začal utíkat, se hned přiznal, že posprejoval zeď jednoho domu nápisy. Spreje stříbrné a černé barvy odhodil do křoví, když utíkal před strážníky. Ti je zde následně také našli. Pro podezření ze spáchání trestného činu byl teprve osmnáctiletý mladík omezen na osobní svobodě a předán přivolané hlídce policie.

Od začátku letošního roku strážníci v Praze předali Policii ČR 65 osob podezřelých ze spáchání trestného činu poškozování cizí věci, z toho 16 cizinců.

Irena Seifertová, MP Praha