logo

„Mokrý bandita“ si v karlovarském hotelu hrál na hasiče, vytopil ho pomocí požární hadice z hydrantu

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Karlovarští kriminalisté pátrají po neznámém muži, který se měl dopustit výtržnosti v karlovarském hotelu.

Dne 11. srpna 2018 v brzkých ranních hodinách měl poškodit v přízemí hotelu ve vstupní hale secesní dvoukřídlé dveře, u kterých rozbil skleněné výplně a dřevěné příčky mezi těmito výplněmi. Dále ve vstupní hale odmotal požární hadici, pustil vodu z hydrantu a stříkal vodu všude kolem sebe, čímž halu vytopil, neboť vodu po odchodu do vyšších pater hotelu nezastavil.

V prvním patře poškodil dřevěný samostatně stojící věšák na oblečení, který rozlomil na dvě části. Následně se měl pokusit vniknout do jednoho z hotelových pokojů, ve kterém byla ubytovaná 70letá cizinka. Po ní požadoval otevření pokoje, a když žena odmítla, začal kopat do dveří a uzamčené dveře vyrazil. Žena mu řekla, že zavolá policii a on z místa odešel. Dle informací měl být výtržník zřejmě pod vlivem návykových látek.

Dle popisu hostů, kterým výtržností narušil spánek, by se mělo jednat o muže přibližně 180 cm vysoké střední postavy, s blonďatými vlasy, jenž mluvil ruským jazykem.

Majitel odhadl škodu na částku kolem půl milionu korun, a to nejen na poškození majetku, ale i na ušlém zisku v době oprav.

V případě jakýchkoliv informací k hledanému muži, volejte na linku 158 nebo se obraťte na nejbližší policejní služebnu.

nprap. Bc. Zuzana Týřová, Policie ČR