logo

Moravskoslezští kriminalisté rozprášili skupinu zabývající se pěstováním konopí a následným prodejem marihuany

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Rozsáhlou realizaci spustili v uplynulém týdnu moravskoslezští kriminalisté. V průběhu cca hodiny a půl bylo na území Moravskoslezského, Olomouckého a Zlínského kraje zadrženo 21 osob ve věku 23 až 55 let. 19 z nich následně kriminalisté obvinili.

Část obviněných je stíhána pro trestnou činnost spáchanou v organizované skupině. Tato část obviněných skončila ve vazbě. Zbytek obviněných je vyšetřován na svobodě.

Kriminalisté rozkryli činnost skupiny, která pěstovala v nejméně 25 indoor pěstírnách konopí a následně prodávala marihuanu. Systém měl fungovat jako franšízy. Na vrcholku pomyslné pyramidy stála nezaměstnaná dvojice.

Jednoduše řečeno vždy hlavní část skupiny vybavila vším potřebným své kumpány, kteří pak marihuanu pěstovali. V rámci realizace kriminalisté odhalili 25 pěstíren marihuany, z toho 21 jich objevili přímo v Ostravě. Ve všech případech se jednalo o indoor pěstírny, tedy buď o pěstební stany, případně speciálně upravené místnosti v domech a bytech.

Podle kriminalistů si skupina přišla prodejem drog na statisíce až miliony korun. Skupina si tímto způsobem vydělávala na luxusní život.

MrK, Týdeník Policie