logo

Mostecká policie vyšetřuje pokus o únos nezletilé dívky, neznámý muž jí nakonec vzal mobilní telefon

ulk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Mostecká policie šetří případ, kdy v úterý v odpoledních hodinách měl na ulici v Mostě neznámý muž pod smyšlenou verzí oslovit nezletilou dívku. Dívce následně během cesty vzal její mobilní telefon a z místa odešel. Ke zranění školačky nedošlo, podle prvotních informací nedošlo k fyzickému kontaktu mezi neznámým mužem a nezletilou dívkou.

Odcizením mobilu byla způsobena hmotná škoda. Okolnosti případu jsou nyní předmětem šetření kriminalistů a po pachateli policie pátrá. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z pokusu trestného činu únos dítěte. Provedeným šetřením policie získala popis podezřelého.

Muž věku 25 až 35 let, měl černé, vlnité, krátce střižené vlasy, hnědé oči. Na sobě měl zimní bundu světle modré barvy, rifle tmavě šedé, na nohou červeno-černou obuv značky Adidas. Police uvítá na lince 158 informace případných svědků, kteří viděli v úterý dne 6. listopadu kolem 13. hodiny výše uvedeného muže, který šel s dívkou, která měla na sobě kabát s kapucí lemovanou kožešinou a batoh na zádech. Dvojice se pohybovala v lokalitě u mostecké nemocnice směrem k 1. základní škole a poté i v ulici SNP. Uvítáme i svědectví muže, který u obytného domu v ulici SNP dvojici potkal u vchodu domu. Dům měl mít žlutooranžovou omítku.

Policie v souvislosti s tímto případem přijala preventivní opatření ve spolupráci s městskou policií.

nprap. Ludmila Světláková, Policie ČR