logo

Mostecké strážníky vyzýval muž na bitku, v autě pak zkoušel kopat do policistů

ulk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Až čtyřletý trest odnětí svobody může očekávat 33letý muž z okresu Mostu. Ten o víkendu ve večerní době byl v jedné obci na Mostecku, kde měl pořvávat a rušit noční klid před tamní restaurací.

Strážníci ho vyzvali, aby se v klidu vydal domů. Muži se zřejmě nechtělo a začal před strážníky mávat rukama a kopat nohama a vyzýval je k bitce. Byl stále více agresivní, nadával strážníkům a vyhrožoval jim zabitím a násilím. Neuklidnil se ani po příjezdu hlídky Policie ČR. Protože se na místě nepodařilo zjistit jeho totožnost, byl převezen na policejní oddělení.

I ve vozidle zapomněl na slušné chování. Policistům nadával a vyhrožoval násilím, začal na ně plivat. Jednoho policistu chtěl udeřit hlavičkou, pak ho kopl do nohy a druhého, který řídil, kopl do lokte. Policisté ho zpacifikovali za použití donucovacích prostředků a muž se konečně zklidnil. Skončil v policejní cele.

Večer odmítl dechovou zkoušku a odběr krve. Ráno již souhlasil a měl pozitivní dechovou zkoušku na alkohol. Policie ho obvinila z přečinu násilí proti úřední osobě. Obviněný je stíhán na svobodě.

nprap. Ludmila Světláková, PČR