logo

Motorkář na Bruntálsku nepřežil náraz svého stroje do svodidel

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Bruntálští policisté prověřují okolnosti úmrtí 27letého motocyklisty. K havárii došlo dne 30. 6. 2018 před 19.30 hodin na komunikaci I/11 mezi obcemi Václavov a Bruntál.

Z dosud zjištěných informací vyplývá, že řidič motocyklu zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy, při průjezdu zatáčkou se motocykl dostal do smyku, řidič pravděpodobně nezvládl řízení a následně narazil do svodidla. Motocyklista utrpěl závažná poranění, kterým podlehl.

Policisté provedli ohledání místa události, topografickou a fotografickou dokumentaci. K objasnění okolností události byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin usmrcení z nedbalosti.

Tisková zpráva ZZS MSK (Lukáš Humpl):
Moravskoslezští záchranáři zasahovali v sobotu 30. června u dvou vážných dopravních nehod motocyklistů. V ranních hodinách se jednalo o havárii motocyklu a osobního vozidla v Opavě a večer pak o nehodu motocyklu u Václavova na Bruntálsku. U obou událostí zasahovaly pozemní posádky ZZS MSK a vrtulník LZS.

Po půl deváté ráno přijalo operační středisko ZZS informaci o střetu motocyklisty s automobilem v Opavě. První posádka k postiženému dorazila během tří minut od nahlášení události na tísňovou linku. Dvaačtyřicetiletý muž utrpěl poranění hlavy, hrudníku a pánve. Byl v přímém ohrožení života a zasahující lékařka musela provést intubaci jeho dýchacích cest a připojení k přístrojem řízené ventilaci. Po zajištění přednemocniční neodkladné péče byl pacient letecky přepraven na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice. Ošetřen na místě musel být také třiašedesátiletý muž s lehkým poraněním horní končetiny. Jeho transport do nemocnice však nebyl nutný.

V půl osmé večer spěchali záchranáři k nehodě motocyklisty, který narazil do svodidel u obce Václavov na Bruntálsku. Sedmadvacetiletý muž nejevil po havárii žádné známky života. Týmy zdravotnické záchranné služby zahájily resuscitaci a v intenzivní snaze o jeho záchranu pokračovaly téměř hodinu. Činnost srdce se však nepodařilo obnovit a postižený na místě podlehl svým mnohočetným poraněním. Zasahující lékaři museli nakonec konstatovat jeho smrt.

mjr. Mgr. Gabriela Pokorná, Policie ČR