logo

Motorkář na Písecku předjížděl kolonu aut, střet s Dacií nepřežili dva lidé

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Krátce před půl osmou hodinou večerní ve středu 27. září 2017 došlo na hlavním silničním tahu I/20 v katastru obce Semice na Písecku k tragické dopravní události. Na místě zasahovaly všechny složky IZS, včetně helikoptéry LZS.

Dle prvotního šetření se zde řidič (63) motocyklu tovární značky Kawasaki, jedoucí ve směru od Českých Budějovic, při předjíždění kolony dostal do kolize s před ním jedoucím vozidlem tovární značky Dacia Logan, jehož řidič (27), jedoucí stejným směrem, kolonu rovněž předjížděl. Řidič motocyklu, stejně jako jeho spolujezdkyně (52), utrpěli při nehodě závažná poranění, kterým i přes veškerou snahu záchranářů na místě podlehli. Řidič osobního vozu vyvázl z nehody bez zranění.

Z důvodu šetření nehody policisté daný úsek komunikace uzavřeli a dopravu odkláněli po přilehlé objízdné trase. Přesná příčina, průběh a míra zavinění události jsou předmětem následného šetření píseckých dopravních policistů a kriminalistů. Případ šetří jako podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti. K objektivnímu posouzení všech skutečností byla u obou zemřelých nařízena soudní pitva. Dechová zkouška na přítomnost alkoholu u řidiče (27) osobního vozidla proběhla s negativním výsledkem. K plnému obnovení provozu na hlavním silničním tahu došlo krátce před půlnocí.

Řidič motocyklu a jeho spolujezdkyně se tak bohužel stali již letošní 36. a 37. obětí dopravních nehod na jihočeských silnicích. Na tuto smutnou statistiku opětovně upozorňujeme a nabádáme řidiče, aby řízení svých vozidel věnovali maximální pozornost a dodržovali všechna pravidla bezpečnosti silničního provozu.

por. Mgr. Miroslav Doubek, PČR