logo

Motorkář na Táborsku pravděpodobně nerespektoval výstražná světla na železničním přejezdu, střet s vlakem nepřežil

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Krátce před půl šestou hodinou večerní soboty dne 8. září 2018 došlo na železničním přejezdu v katastru obce Kloužovice na Chýnovsku k tragické dopravní nehodě.

Dle prvotního šetření řidič (37) krosového motocyklu zřejmě nerespektoval výstražná zařízení a vjel na železniční přejezd ve chvíli, kdy zde projížděl osobní vlak. Následkem střetu utrpěl zranění neslučitelná s životem.

Nikdo z přibližně čtyřiceti osob ve vlaku nebyl zraněn. Test na alkohol u strojvedoucího proběhl s negativním výsledkem. Pro cestující z vlaku byla přistavena náhradní autobusová přeprava. K obnovení provozu na trati došlo před půl devátou hodinou večerní.

Přesná příčina, průběh a další okolnosti nehody jsou předmětem následného šetření táborských dopravních policistů. Rodině zesnulého muže byla policií poskytnuta krizová intervence.

Mladý muž se tak stal již bohužel 41. obětí dopravních nehod na jihočeských silnicích. Opětovně tímto na tragickou bilanci dopravních nehod upozorňujeme a důrazně nabádáme řidiče nejen motocyklů, aby striktně dodržovali pravidla bezpečnosti silničního provozu a řízení svých vozidel věnovali maximální pozornost.

por. Mgr. Miroslav Doubek, Policie ČR