logo

Motorkář na Vysočině nepřežil čelní střet s autobusem

vys msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté integrovaného operačního střediska přijali ve čtvrtek 11. května patnáct minut po sedmnácté hodině oznámení o vážné dopravní nehodě, která se stala na silnici II/523 mezi obcemi Větrný Jeníkov – Bílý Kámen. V místě se střetl autobus s motocyklistou.

Na místo vyjely všechny složky IZS, včetně záchranářského vrtulníku. Silnice zůstala po nehodě zcela neprůjezdná. Na místě probíhaly záchranné práce a poté vyšetřování okolností dopravní nehody. Policisté odkláněli veškerý provoz přes obec Hlávkov a Šimanov. Silnice byla znovu průjezdná po čtyřech hodinách.

Dopravní nehoda měla tragické následky, kdy motocyklista následkům těžkého zranění podlehl. Jednalo se o třiatřicetiletého muže, který řídil motocykl KTM 1200. U řidiče autobusu byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. Prvotním šetřením na místě nehody bylo zjištěno, že tři motocyklisté jeli za sebou ve směru jízdy od Jihlavy na Větrný Jeníkov. První z nich se po projetí mírnou zatáčkou čelně střetl s protijedoucím autobusem, který jel ve směru od Větrného Jeníkova na Jihlavu. Tento motocyklista utrpěl těžké zranění, kterému na místě podlehl, další motocyklista byl zdravotnickou záchrannou službou na místě vyšetřen, ale žádné zranění u něho zjištěno nebylo. V autobuse k žádnému zranění nedošlo.

Na místo dopravní nehody byl vyslán kompletní výjezd služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Jihlava. Kriminalisté místo důkladně ohledali a vyslechli svědky dopravní nehody. Havarovaný motocykl vyšetřovatel zajistil pro účely trestního řízení. U řidiče autobusu policisté provedli dechovou zkoušku s negativním výsledkem. U řidiče motocyklu byla nařízena soudní pitva. Další okolnosti tragické dopravní nehody, stejně jako míra zavinění, jsou předmětem dalšího prověřování.

V letošním roce – od začátku roku do dnešního dne – na silnicích v Kraji Vysočina zemřelo při dopravních nehodách celkem devět osob. Při letošních dopravních nehodách zemřeli dva řidiči motocyklů.

mjr. JUDr. Dana Čírtková, PČR