logo

Motorkář pod vlivem alkoholu chtěl na Pelhřimovsku ujet policistům, dostal smyk a havaroval

vys msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve čtvrtek 27. září krátce před půlnocí prováděli policisté z obvodního oddělení Kamenice nad Lipou dohled nad veřejným pořádkem a plynulostí a bezpečností v silničním provozu.

V obci Mnich na Pelhřimovsku chtěli zkontrolovat řidiče jedoucího s motocyklem. Motocyklista ale na výstražné zařízení doplněné o nápis „STOP POLICIE“ a zvukový signál k zastavení nereagoval a s motocyklem začal ujíždět do centra obce Mnich. U jednoho z domů odbočil vlevo na zatravněnou plochu, kde s motocyklem dostal smyk a upadl na zem.

Policisté u čtyřiatřicetiletého motocyklisty provedli dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl pozitivní – 1,35 promile alkoholu dechu. Pozitivní výsledek měly také opakované dechové zkoušky – 1,29 a 1,41 promile alkoholu v dechu. Policisté muži zakázali další jízdu a vyzvali k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Vyšetření se řidič motocyklu podrobil v pelhřimovské nemocnici.

Motocyklista hlídce na místě nepředložil řidičský průkaz. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

mjr. JUDr. Dana Čírtková, Policie ČR