logo

Motorkář pod vlivem alkoholu srazil na přechodu v Třinci chodkyni, ta nehodu nepřežila

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve čtvrtek v podvečer v Třinci na ulici Dukelská motorkář na vyznačeném přechodu pro chodce smetl 78 letou ženu.

Osmadvacetiletý řidič motocyklu Ducati Monster jel ve směru od Vendryně. Rychlost jízdy nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem stroje a předpokádanému stavebnímu a dopravně technickému stavu komunikace. Na motocykl usedl ovlivněn alkoholem, dechová zkouška byla pozitivní, motorkář nadýchal 0,8 promile.

Muž byl zadržen a umístěn do policejní cely. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti.

Tisková zpráva ZZS MSK (PhDr. Lukáš Humpl):
Posádky ZZS MSK zasahovaly ve čtvrtek 5. července u vážné dopravní nehody na Frýdecko-Místecku. Před osmnáctou hodinou bylo krajské operační středisko záchranářů informováno o střetu motocyklu s chodcem v Třinci. Na pomoc vyjel tým rychlé lékařské a také rychlé zdravotnické pomoci.

Osmasedmdesátiletá žena, která byla sražena motocyklem, nejevila v okamžiku příjezdu posádek ZZS žádné známky života. Záchranáři proto ihned pokračovali v laicky zahájené snaze o záchranu postižené, a to rozšířenou resuscitací za pomoci přístrojové techniky a léků. Veškerá snaha týmu však byla marná, krevní oběh pacientky se nepodařilo obnovit a zasahující lékař musel konstatovat její smrt.

Ošetřen s lehkým poraněním musel být také osmadvacetiletý motocyklista, kterého následně záchranáři transportovali na chirurgickou ambulanci třinecké nemocnice.

por. Mgr. Bc. Zlatuše Viačková, Policie ČR