logo

Motorkář se zákazem řízení ujížděl na kradené motorce před policisty na Karvinsku

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

O ženě, která se snažila ujet havířovským policistům, aby se vyhnula kontrole, jsme informovali v pondělí 24. července. A obdobný případ se odehrál i v neděli 30. července. Osmatřicetiletý muž z Havířova se snažil vyhnout kontrole v Karviné.

Krátce po patnácté hodině na ulici Slovenské se karvinští policisté snažili zastavit a zkontrolovat řidiče motocyklu Suzuki, jelikož neměl registrační značku. Motocyklista však na výzvy k zastavení nereagoval a zvýšenou rychlostí se snažil hlídce uniknout. Vydal se přes Karvinou k ulici Třída 17. listopadu směrem na Český Těšín, pokračoval po ulici Těšínská a Karvinská. Mezitím už na řidiče čekala hlídka z Českého Těšína před křižovatkou ulic Karvinská a Chotěbuzská. V těchto místech sjel motocyklista z vozovky na krajnici a poté do příkopu, ovšem tím jeho snaha uniknout neskončila. Dal se okamžitě na útěk po přilehlé louce, kde byl však po pár metrech policisty zadržen.

Bylo zjištěno, že motocykl, na kterém muž ujížděl, byl v minulosti odcizen, navíc má řidič v současné době vysloven zákaz řízení motorových vozidel a řídil pod vlivem návykových látek. Policisté u něj také našli sáček s návykovou látkou.

Skutek policisté šetří pro přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Bc. Miroslav Kolátek, PČR