logo

Motorkář u Lipiny čelně narazil do kamionu a zemřel, motocykl i nákladní vůz pohltily plameny

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve čtvrtek kolem půl jedné odpoledne došlo na komunikaci I/46, ve směru z Lipiny na Horní Loděnice, k tragické dopravní nehodě.

Z prvotního šetření vyplývá, že motocyklista, jedoucí ve směru z Lipiny na Horní Loděnice, měl po průjezdu pravotočivou zatáčkou z prozatím přesně nezjištěných příčin přejet do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím nákladním vozidlem, převážejícím dřevo. Po střetu došlo ke vznícení nákladního vozidla.

Motorkář utrpěl při nehodě vážná zranění, kterým na místě podlehl. Alkohol byl u řidiče nákladního vozidla vyloučen orientační dechovou zkouškou. Přesné příčiny nehody, její okolnosti a souvislosti, stejně jako to, co nehodě předcházelo a výše vzniklé škody, jsou v šetření.

Komunikace byla uzavřena, a to z důvodu odstraňování následků nehody, probíhajícího šetření a přeložení nákladu.

Tisková zpráva HZS Olomouckého kraje
Čtyři jednotky hasičů Olomouckého kraje vyjížděly ve čtvrtek 21.6.2018 krátce po poledni k dopravní nehodě s následným zahořením motocyklu a nákladního vozidla se dřevem. Dle prvotních informací z tísňového hovoru řidič motocyklu narazil čelně do nákladního vozidla a zůstal pod ním zaklíněn, návazně na to došlo ke vznícení motocyklu, plameny pak velmi rychle pohltily celou kabinu nákladního vozidla a částečně převážené kládové dřevo. K této události došlo v zatáčkách za obcí Lipina na komunikaci ze Šternberku na Opavu.

K události s profesionální jednotkou stanice Šternberk vyjeli dobrovolní hasiči Bohuňovice, Babice a Moravský Beroun. Při dopravní nehodě došlo ke smrtelnému zranění motocyklisty, řidič nákladního vozidla se včas dostal do bezpečí. Hasiči zhruba po půl hodině požár lokalizovali a v navazujícím čase pokračovali v ochlazování a zabezpečení po úniku provozních kapalin. K místu dorazilo náhradní vozidlo s vlekem pro překládku dřeva. Komunikace je v místě zcela neprůjezdná a Policie ČR zajišťuje odklon po souběžných komunikacích. Po přeložení hasiči provedou opětovný celkový úklid komunikace.

por. Mgr. Irena Urbánková , Policie ČR + Zdeněk Hošák, HZS OLK