logo

Mrtvý muž, nalezený v lese na Lounsku, byl podle policie zavražděn

ulk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve čtvrtek před polednem jsme od náhodného svědka přijali na lince 158 oznámení o nálezu těla muže, které se nacházelo v zalesněném prostoru v katastru obce Bítozeves na Lounsku.

Prvotní indicie směřovaly k podezření na násilnou smrt. Na základě toho na místo vyjeli krajští policisté a soudní lékař. Ohledáním těla mladého muže se podezření na cizí zavinění potvrdilo. Přesnou příčinu úmrtí stanoví až nařízená soudní pitva, která proběhne v průběhu pátečního dne.

Případ si převzali krajští kriminalisté, kteří včera na místě pracovali do večerních hodin. Zároveň zahájili úkony trestního řízení pro zvlášť závažný zločin vraždy. Po pachateli usilovně policisté pátrají. Nadále také pokračují v úkonech trestního řízení; zajišťují a vyhodnocují důkazní materiál a vyslýchají osoby.

V souvislosti s případem kriminalisté žádají veřejnost o případné svědectví, které by jim mohlo pomoci s objasněním zločinu. Žádost směřuje na občany, kteří se od pátku 19. ledna 2018 do dopoledních hodin včerejšího dne, 25. ledna 2018, pohybovali v okolí místa nálezu těla, tj. v katastru obce Bítozeves – viz. znázorněná mapa a přiložený soubor.

Jakékoliv informace přijmeme na lince 158. Děkujeme.

por. Alena Bartošová, Policie ČR