logo

Muž chtěl před policisty spáchat sebevraždu, když ho zachránili, napadl je

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve středu 12. července krátce po dvacáté hodině vyjížděla policejní hlídka obvodního oddělení Jičín k nahlášenému oznámení do jedné z obcí na Jičínsku.

Po příjezdu na místo zjistila, že došlo již po několikáté ke slovní rozepři a k následnému poškození majetku v bytě mezi druhem a družkou. Sedmapadesátiletý hříšník, který měl na svědomí ničení zařízení bytu, utekl před policisty do přilehlé zahrady a schoval se do koruny stromu. Zde si mezitím připravil z vodítka pro psa oprátku. Policistům začal vulgárně nadávat a vyhrožovat jim, že skočí dolů. Ti začali s mužem rozmlouvat a vyjednávat. I přes veškerou vynaloženou snahu muž svoje výhružky po chvíli skutečně uskutečnil a skočil z větve dolů.

Hlídka k němu okamžitě přiběhla a odřízla provaz, který měl kolem krku. I přes prožitou událost násilník neuposlechl výzev a kladl neustále aktivní odpor. Policisté tak proti agresorovi použili donucovací prostředky a osobu zajistili, kdy u ní následná provedená dechová zkouška prokázala pozitivní hodnotu 2,01 promile alkoholu v dechu. Muži zákona tak provinilce po lékařské kontrole eskortovali přímo na protialkoholní záchytnou stanici, kde si pobyl až do vystřízlivění.

Muž svým jednáním spáchal několik přestupků, a to přestupek proti majetku, přestupek proti občanskému soužití a v neposlední řadě přestupek proti veřejnému pořádku, za což mu u místně příslušného správního orgánu ve správním řízení hrozí pokuta až ve výši 50 tisíc korun nebo omezující opatření.

nprap. Aleš Brendl, PČR