logo

Muž chtěl v Mountfieldu ukrást vánoční stromek, vzhledem k recidivě mu hrozí až tříleté vězení

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Čtyřiadvacetiletý recidivista si myslel, jak snadno si obstará vánoční stromek. Bez námahy a hlavně zadarmo. Jenže se tak trošku přepočítal. Jeho počínání celou dobu sledoval městský kamerový systém.

Mladík se vydal dne 9. prosince kolem v trochu nezvyklou dobu, tj. kolem půl jedenácté hodiny večer, do prodejny Mountfield v ulici Žitavská v České Lípě. Zde si ve venkovním areálu vybral stromek „Kavkazkou jedli“ v hodnotě bezmála 500 korun. Tento stromek mu však vánoční výzdobu neudělá, neboť mladíka zadrželi strážníci Městské policie Česká Lípa. Vzhledem k tomu, že měl 24letý mladík, pocházející z Českolipska, již za sebou trestní minulost, kdy si vysloužil trest v podobě obecně prospěšných prací, skončil na policejní služebně obvodního oddělení Česká Lípa.

Policisté mu ve zkráceném přípravném trestním řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže, kdy tentokrát soud přihlédne na resty z minulosti a hrozí mu tak až tříletý trest odnětí svobody. Vánoční stromek ho tak přišel celkem draho.

por. Bc. Vladimíra Šrýtrová, Policie ČR