logo

Muž měl o vánočních svátcích pořezat nožem svého bratra

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Vánoční svátky hned o Božím hodu skončily nešťastně pro dva bratry v Sokolově. V bytě rodičů po předchozí slovní rozepři vzal 25 letý muž do ruky nůž a chtěl s ním bodnout svého o pět let staršího bratra. Tomu nejprve včas zabránil jejich příbuzný. Toho však muž odstrčil a opětovně zaútočil nožem na bratra, kterého měl říznout do tváře a do hlavy. Nůž se poté příbuzným podařilo agresivnímu muži vytrhnout z ruky a on z místa utekl.

Na místo byla vyslána policejní hlídka, která po chvíli podezřelého muže zadržela. Věc si převzala Služba kriminální policie a vyšetřování v Sokolově. Ještě téhož dne bylo zahájeno trestní stíhání 25 letého muže, který byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu Těžké ublížení na zdraví spáchaného ve stádiu Pokusu. Po provedených úkonech byl muž umístěn do policejní cely.

Policejní komisař podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Státní zástupce podnět akceptoval. Během dnešního dne bude soudce rozhodovat o uvalení vazby na obviněného.

V případě odsouzení může být u soudu potrestán odnětím svobody na tři léta až deset let.

nprap. Kateřina Krejčí, Policie ČR