logo

Muž měl okrádat seniorky, kriminalisté hledají další poškozené

ulk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na okrádání seniorek se specializoval 44letý recidivista, který si své oběti vybíral v různých krajích. Do bytů poškozených žen se vloudil převážně pod záminkou, že jde prověřit vlhkost zdí. Uvnitř pak předstíral jejich kontrolu, ženám tvrdil, že mají na zdech plíseň a pod různými záminkami je posílal do vedlejších místností.

Jakmile zůstal sám, kradl ze skříní, zásuvek, nebo kabelek peníze a poté se rychle vytratil. Jedná se o protřelého recidivistu, který byl v minulosti za majetkovou trestnou činnost už desetkrát odsouzen, z posledního výkonu trestu odnětí svobody byl propuštěn začátkem loňského prosince.

Už v lednu a začátkem února okradl první dvě ženy v Teplicích, k dalším se vloudil do bytu v Karlových Varech, Plzni, Chebu a v Kolíně. Kriminalisté zatím mají výpovědi od šesti okradených žen, které měl připravit o více jak 65 tisíc korun, muž byl obviněn z přečinů krádeže a porušování domovní svobody a je stíhán vazebně.

Je předpoklad, že se recidivista, jehož identikit svědci sestavili, pohyboval po celé republice a obětí tak může být daleko více.

Obracíme se proto na okradené spoluobčany, ke kterým se pod podobnou legendou někdo vkradl do bytu a připravil je o jejich majetek, aby kontaktovali buď přímo teplickou kriminální policii, nebo podali svědectví prostřednictvím linky 158.

por. Bc. Daniel Vítek, Policie ČR