logo

Muž měl týrat družku i děti, při domovní prohlídce nalezli kriminalisté nedonošený mrtvý plod

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

O víkendu policisté zasahovali v obci na Albrechticku. V neděli 27. 1. 2018 zadrželi 28letého muže, který byl podezřelý z násilného jednání.

Policejní komisař oddělení obecné kriminality Bruntál následně zahájil trestní stíhání muže ze zločinu týrání osoby žijící ve společném obydlí a přečinů ohrožování výchovy dítěte a nebezpečného vyhrožování. Obviněnému je kladeno za vinu, že minimálně od roku 2015 do současné doby měl v bytě v obci na Krnovsku dlouhodobě, nepřiměřeně a bezdůvodně fyzicky trestat, napadat a psychicky týrat svou družku a jejich nezletilé děti.

V minulosti policisté řešili opakovaně jeho protiprávní jednání vůči rodinným příslušníkům, ale družka nedala souhlas s trestním stíháním.

Při domovní prohlídce a prohlídce nebytových prostor policisté zajistili rozený několikaměsíční mrtvý plod. Kriminalisté nyní budou v rámci vyšetřování zjišťovat, zda má nález přímou souvislost s násilným jednáním obviněného ve vztahu k poškozené družce.

Policisté se také zabývají případným dalším protiprávním jednáním v souvislosti s nakládáním s mrtvým lidským plodem. Muži nyní hrozí trest odnětí svobody do výše osmi let a trestní stíhání je vedeno vazebně.

por. Bc. Pavla Jiroušková, Policie ČR