logo

Muž měl v ubytovacím zařízení na Trutnovsku tajně nahrávat hosty, šlo mu prý o intimní záběry

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Již od 1. února 2019 se trutnovští kriminalisté zabývají vyšetřováním případu skrytě umístěné kamery v jednom ubytovacím zařízení na Trutnovsku, která měla tajně zachycovat hosty.

V těchto dnech policejní komisař zahájil trestní stíhání proti 58letému muži a obvinil ho ze spáchání přečinu poškození cizích práv. Muži klademe za vinu, že v období od srpna roku 2018 do února roku 2019 nahrával skrytě nainstalovanou kamerou ubytované hosty při převlékání a provádění osobní hygieny s úmyslem si pořídit intimní záběry. Kameru měl v uvedeném období přemísťovat v jednotlivých pokojích a následně ji umístit i do společné koupelny. Svým jednáním tak měl obviněný způsobit celkem osmadvaceti poškozeným vážnou újmu na jejich právech, spočívající zejména v porušení práva na soukromí a na pořizování audio či video záběrů pouze se souhlasem nahrávaných osob, na což pamatuje i občanský zákoník.

Při prováděném šetření kriminalisté v ubytovacím zařízení zajistili jako důkazní prostředky dva počítače, nahrávací zařízení s SD kartou a flash disk. Výpočetní techniku následně zaslali ke zkoumání na specializované pracoviště. Provedenou analýzou bylo v paměti jednotlivých zařízení zjištěno v konečném součtu několik desítek souborů s videozáznamy a fotografiemi ubytovaných osob. Zároveň se nepotvrdilo prvotní podezření, že na záznamech jsou zachyceny i osoby mladší osmnácti let, a proto je muž stíhán pouze za spáchání přečinu poškození cizích práv.

V případě uznání viny a odsouzení mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

nprap. Lukáš Vincenc, Policie ČR