logo

Muž měl vulgárně nadávat pejskařce, poté s nožem v ruce ohrožoval dvojici sedící na lavičce

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání dvaatřicetiletého muže, kterého obvinili ze spáchání přečinů nebezpečné vyhrožování a výtržnictví.

Zmíněný muž měl v odpoledních hodinách dne 20. června v Kynšperku nad Ohří nejdříve vulgárně nadávat ženě, která venčila psa. Následně měl přijít k dvojici osob, která seděla na lavičce společně se svými dětmi a sednout si po boku muže. Na toho měl mluvit cizím jazykem a posléze vytáhnout nůž, který mu měl přiložit pod krk. V tu chvíli se zvedla z lavičky žena, která šla k dětskému kočárku. Zvedl se také dvaatřicetiletý muž, který měl směrem ke kočárku hodit nůž, jenž držel v ruce.

Když žena dala své děti do poblíž zaparkovaného vozidla, měl jí dvaatřicetiletý muž vyhrožovat smrtí. Navíc měl opakovaně udeřit pěstí do střechy uvedeného vozidla. Svým jednáním vzbudil u ženy a muže obavu o zdraví a život svůj i svých dětí. Dvaatřicetiletý muž byl na místě, jen pár minut po oznámení na tísňovou linku 158, zadržen a umístěn do policejní cely.

Kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který jej akceptoval. Na základě rozhodnutí Okresního soudu v Sokolově byl následně dvaatřicetiletý muž vzat do vazby.

MrK, Týdeník Policienprap. Bc. Michal Žáček, Policie ČR