logo

Muž měl znásilnit ženu a poté ji vyhrožovat, na pardubickém nádraží si pro něj došla zásahová jednotka

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté z oddělení obecné kriminality územního odboru Hradec Králové v úterý odpoledne obvinili ze zvlášť závažného zločinu znásilnění, ze zločinu vydírání a přečinu nebezpečné vyhrožování 31letého muže z Hradecka.

Je vinen z toho, že na konci června si počkal na svoji 36letou známou u jejího bytu v Hradci Králové, fyzicky ji napadl a zatáhl do bytu, kde ji surovým způsobem znásilnil. Poté uprchl a nějaký čas se zdržoval i v cizině. Přes sociální sítě ji vyhrožoval, že pokud to nahlásí, pomstí se jí. Žena při znásilnění utrpěla kromě psychické újmy mnohačetné pohmožděniny a škrábance po celém těle.

Kriminalistům se muže, po kterém vyhlásili celostátní pátrání, podařilo s pomocí zásahové jednotky dopadnout tento týden na pardubickém nádraží.

Muž se ke znásilnění své známé nepřiznal, ale přiznal se k výhružkám. Prý to ale nemyslel vážně a nikdy by je nerealizoval.

Včerejšího dne komisař podal ke státnímu zástupci podnět na uvalení vazby, což na návrh státního zástupce soudce akceptoval a muž, kterému hrozí až 10 let odnětí svobody, bude stíhán vazebně.

por. Iva Kormošová, Policie ČR