logo

Muž na internetu slíbil ženě milióny od teroristů z Talibánu, zaslání poplatku ve výši téměř 300 tisíc korun do turecké banky ji nepřišlo divné

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Původně si chtěla sedmačtyřicetiletá žena na internetu jen tak s někým psát. Našla si tedy inzerát a začala si chatovat s mužem jménem ScottMark44.

Po několika dnech jí přítel sdělil, že s ní může komunikovat pouze přes mail. V dalších psaních se jí svěřil, že spolu se spolubojovníky po útoku Talibánu našli krabici se skoro čtyřmi milióny dolarů a jedna třetina sumy je jeho. Peníze jí prý pošle prostřednictvím diplomata OSN, ale o celé akci musí mlčet.

V dalším mailu už psal o potížích se zásilkou a nutnosti zaplatit poplatek devět tisíc eur. Ženě tato skutečnost nepřišla podivná. Nezarazila ji ani cílová banka v Turecku. Peníze tedy odeslala.

Po dalších několika dnech ji už kontaktoval sám diplomat. S radostným oznámením, že peníze už dorazily, ale je třeba zaplatit další poplatek. Tentokrát ve výši 3 500 eur. To už žena odmítla a případ oznámila na policii. I tak přišla o skoro tři sta tisíc korun.

por. Bohumil Malášek, Policie ČR