logo

Muž na Jičínsku napadl nožem souseda, kriminalisté případ vyšetřují jako pokus vraždy

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Vrchní komisař služby kriminální policie a vyšetřování Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje obvinil v těchto dnech z pokusu zvlášť závažného zločinu vraždy 68 letého muže z Jičínska.

Obviněnému je kladeno za vinu, že dne 9. 8. 2017 ve večerních hodinách (mezi 19. a 20. hodinou) napadl s nožem v ruce na louce na Jičínsku svého 69 letého souseda, kde poškozený s rodinou v té době pracoval (dávali na kupy seno). Jednání předcházel incident s manželkou poškozeného, kterou krátce před tím napadl.

Obviněný měl mít podle svědků krátce před incidentem výhrady mj. k parkujícím vozidlům, dále poškodil křížový pomník u cesty a začal také demolovat sousedům elektrický ohradník pro ovce. Poškozený utrpěl při napadení bodnou ránu do oblasti hrudníku, kdy se mu další útoky podařilo vykrýt vidlemi.

Muž skončil v nemocnici, kam byl urychleně letecky transportován. Podezřelý se k uvedenému jednání přiznal. Policejní komisař podal dnes k rukám státního zástupce podnět na vazební stíhání obviněného. Za pokus vraždy mu hrozí trest odnětí svobody od 10 do 18 let.

por. Mgr. Lenka Burýšková, PČR