logo

Muž na ulici zcela bezdůvodně vulgárně nadával strážníkům, jsou to podle něj hlídači parkoviště, revizoři a naprosto zbyteční lidé

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Desítky sprostých nadávek a dalších agresivních slovních útoků si vyslechla hlídka strážníků od kolemjdoucího muže. Ten svou agresi vystupňoval až k nutnosti zásahu. Vzhledem ke své zjevné vysoké opilosti a neovladatelnosti byl převezen na záchytku.

Strážníci pražské městské policie mnohdy čelí různým slovním výpadům a nadávkám vůči jejich postavení a charakteru práce. Převážně se však tyto incidenty odehrávají při různých zákrocích a řešených přestupcích, kdy se protistrana cítí být dotčena a často z arogantního chování přechází k vulgaritám až k agresi. Někdy ani profesionální jednání strážníků nepomůže a konflikt se vyvine až k nutnosti zakročení pomocí donucovacích prostředků. S takovou situací se městští policisté mohou setkat i v rámci své rutinní kontrolní činnosti.

O tom se přesvědčila hlídka z Prahy 3. Na pražském Žižkově ve středu večer chvíli před půlnocí na procházející hlídku strážníků začal náhle křičet neznámý muž, který je míjel: „Jste č***ci, táhněte do p**i, vy mr***!“ To muži nestačilo a své vulgární výpady stupňoval, až přešel k agresivnímu chování, při čemž svým velmi hlasitým projevem razantně rušil noční klid. Zdánlivě nevinný incident, kdy se strážníkům nijak nedařilo muže uklidnit, si vyžádal použití hmatů a chvatů a nutnost předvedení na služebnu Policie ČR.

Ani zde osmadvacetiletý mladík „nevychladl“ a policisty častoval dalšími výpady typu: „Jste zku****í hlídači parkoviště…, zas***í revizoři, vůbec se vámi nebudu bavit, jste zbyteční!“ Vzhledem k nemožnosti provedení dechové zkoušky, agresivnímu stavu a zjevně vysoké opilosti byl muž převezen vozidlem městské policie pro svoz opilců na záchytnou stanici. Jeho chováním se dále bude zabývat příslušný správní orgán.

Bc. Michaela Teplá, MP Praha