logo

Muž nerespektoval uložené zákazy řízení a na Jičínsku ujížděl policistům

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pátek 8. prosince krátce po půl druhé ranní se policejní hlídka rozhodla zkontrolovat osobní automobil Audi A6, který se pohyboval na silnici mezi obcemi Podůlší a Železnice.

Řidič následně nereagoval pokynů policistů k zastavení a začal před nimi ujíždět ve směru na obec Kbelnice, kde odbočil z hlavní silnice na polní cestu a pokračoval ve směru na Valdice. Po chvíli pronásledované vozidlo zapadlo v kaluži a bahně. Za použití donucovacích prostředků se policistům podařilo zadržet pětadvacetiletého řidiče, který má nejen trestním příkazem Okresního soudu v Jičíně, ale i ve dvou případech z rozhodnutí Městského úřadu v Jičíně do roku 2018 vysloveny zákazy řízení motorových vozidel.

Provedený orientační test na drogy navíc u muže odhalil požití omamné a psychotropní látky. Řidič opakovaně odmítl lékařské vyšetření. Z tohoto důvodu o jeho dalším osudu ohledně řízení pod vlivem drog a odmítnutí lékařského vyšetření rozhodně místně příslušný správní orgán, kde mu v případě prokázání viny hrozí opět několikaměsíční zákaz řízení všech motorových vozidel a vysoká peněžitá pokuta.

Muž se tak měl mimo jiné svým jednáním dopustit přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

nprap. Aleš Brendl, Policie ČR