logo

Muž neustále jezdí pod vlivem marihuany a pervitinu, v posledním případě navíc vezl dítě

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Šestačtyřicetiletý muž z Otrokovic je naprosto nepoučitelný uživatel drog, který pod jejich vlivem bez váhání usedá za volant svého vozidla, přestože byl za podobné jednání už třikrát soudně trestaný. Otrokovičtí policisté jim dobře známého recidivistu během pouhých tří týdnů zastavili v Otrokovicích celkem třikrát.

Poprvé to bylo začátkem dubna na ulici Objízdná těsně před půlnocí, po druhé po dvanácti dnech krátce po poledni na třídě Tomáše Bati a po třetí na konci dubna krátce po osmé hodině večer na Štěrkovišti. Ve všech případech byl u muže test zaměřený na požití alkoholu negativní, ale protože měl silně zarudlé oči, byl roztěkaný, zmatený a měl zpomalené reakce, policisté tušili, odkud vítr vane. Test na přítomnost omamných a psychotropních látek vyšel ve všech třech případech pozitivně na amfetaminy a cannabis. Řidič nezapíral a přiznal požití pervitinu i marihuany. Zarážející však v posledním případě bylo, že na zadním sedadle jeho vozidla seděl šestiletý kluk. Policisté dítě předali jeho matce, muži ve všech případech zakázali další jízdu a převezli ho k lékařskému vyšetření, které určí, jaké množství drog kolovalo v jeho organismu.

Za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí nenapravitelnému, celkem pětkrát soudně trestanému, řidiči trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz řízení motorových vozidel.

nprap. Monika Kozumplíková, PČR