logo

Muž ohrožoval zbraní spolubydlící, po zadržení prvosledovou hlídkou bylo zjištěno, že se jedná o plynovku

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Strážničtí policisté spolu s hodonínskými kolegy v úterý zasahovali ve Bzenci, kde mělo dojít k ohrožování ženy střelnou zbraní. Osmadvacetiletý opilý muž v domě, který společně obývá se svou spolubydlící, ji po předchozí rozepři nejprve napadl vulgárními slovními výrazy. Bezprostředně na to na ni namířil z blízkosti pistoli a začal ji ohrožovat.

V ženě to vzbudilo důvodnou obavu o svůj život, a protože nevěděla, o jakou pistoli se jedná, z domu utekla. Následně informovala o situaci a ohrožení policisty. Na místo tak byla okamžitě vyslána hlídky ze Strážnice a k případnému provedení zákroku i prvosledová hlídka z Hodonína.

Policisté na místě společným postupem pod hrozbou namířené střelné zbraně s použitím hmatů a chvatů zadrželi podezřelého muže. Později se zjistilo, že pistole, kterou ženu ohrožoval, je plynová. To však předem nebylo jasné a policisté museli k situaci přistoupit s maximální opatrností a správným taktickým postupem.

Zadrženého muže, který při dechové zkoušce nadýchal 3,8‰ alkoholu, eskortovali policisté do policejní cely. Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu Nebezpečného vyhrožování, a pokud bude odsouzen, tak mu hrozí až tři roky odnětí svobody.

por. Bc. Petr Zámečník, Policie ČR