logo

Muž opakovaně volal na tísňovou linku, poté dorazil na oddělení, kde policistům vyhrožoval poškozením aut

plk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Tachovští policisté se zabývají případem zneužívání tísňové linky 112, z čehož je podezřelý 39letý muž z Tachova.

Ten 28. března letošního roku ve večerních hodinách opakovaně, bezdůvodně volal na linku 112 a obviňoval policii z jeho různých problémů, vyhrožoval poškozením služebních vozidel, apod. Kolem 22:30 hod. se dotyčný muž sám dostavil na tachovské obvodní oddělení, kde začal policistům vulgárně nadávat a poté, co vyšel z budovy ven, v blízkosti služebních vozidel vyhrožoval jejich poškozením i poškozením soukromých vozidel policistů.

Ve vyhrožování pokračoval i přesto, že jej policisté vyzvali, aby svého jednání zanechal, nebo bude použito donucovacích prostředků. Policisté proto muže zpacifikovali použitím hmatů a chvatů a přiložili mu služební pouta. Poté se zajištěným mužem, který s vyhrožováním nepřestal, naopak je stupňoval, provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní. Přístroj naměřil 1,59 promile alkoholu.

Následně se začal zajištěný muž sebepoškozovat a předstírat zástavu dýchání. Policisté jej proto uvedli do stabilizované polohy a přivolali záchrannou službu. Neuposlechnutí výzvy ze strany dotyčného muže je kvalifikováno jako přestupek proti veřejnému pořádku a opakované zneužívání linky tísňového volání je kvalifikováno jako přestupek proti pořádku ve státní správě a přestupek proti pořádku v územní samosprávě.

por. Bc. Dagmar Jiroušková, PČR