logo

Muž po nehodě u Všechrom krvácel do mozku, do nemocnice jej transportoval vrtulník LZS

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Čtyři minuty před jedenáctou hodinou přijala ve středu 17. ledna operátorka tísňové linky Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje informaci o dopravní nehodě dvou osobních vozidel na silnici mezi obcemi Strančice a Všechromy v okrese Praha-východ.

K události byla vyslána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Říčany s rychlým zásahovým vozidlem, cisternovou automobilovou stříkačkou a velitelským vozem. V době příjezdu na místo se v jednom z vozidel nacházel řidič v bezvědomí, jemuž hasiči ihned poskytli první pomoc. Po příjezdu zdravotnické záchranné služby byla osoba z vozidla vyproštěna bez použití hydraulického nářadí a přenesena do sanitního vozidla.

Vzhledem k vážnému charakteru zranění rozhodla lékařka o povolání vrtulníku, který následně transportoval zraněného do jedné z pražských nemocnic. Řidič druhého auta byl s lehčím zraněním k nemocničnímu ošetření převezen pozemní cestou.

Hasiči na místě dále provedli zajištění místa nehody, protipožární opatření a po naložení havarovaných vozidel na odtahovou službu úklid komunikace. Po dobu zásahu byla silnice mezi Strančicemi a Všechromy zcela uzavřena. Co bylo příčinou nehody, vyšetřuje Policie ČR.

nprap. Petr Svoboda, HZS SČK