logo

Muž pod vlivem alkoholu a pervitinu měl rušit noční klid, poté napadl zasahujícího policistu

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pondělí 31. července krátce před jednou hodinou ranní došlo v obci Nová Paka v ul. J. Nerudy při policejním zákroku k násilí proti zasahujícímu policistovi.

Hlídka obvodního oddělení Nová Paka vyjela na oznámení ohledně rušení nočního klidu. Na místě se v tu dobu nacházel policistům dobře známý šestadvacetiletý muž, který měl údajně na policejní výzvu zareagovat tak, že se proti jednomu ze zasahujících mužů zákona rozešel a snažil se ho fyzicky napadnout. Přitom mu měl ještě slovně vyhrožovat.

Nutno podotknout, že policista se začínajícímu fyzickému útoku na jeho osobu dokázal ubránit, přesto ho měl agresor jedním kopem zasáhnout. Za pomocí donucovacích prostředků hlídka agresora zadržela a po lékařském ošetření ho převezla do policejní cely. Provedenou dechovou zkouškou policisté muži změřili hodnotu 2,47 promile alkoholu v dechu. Rovněž test na drogy ukázal pozitivní výsledek, a to na užití pervitinu.

Jičínští kriminalisté v těchto dnech zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu násilí proti úřední osobě, za což muži v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na čtyři léta.

nprap. Aleš Brendl, PČR