logo

Muž pod vlivem pervitinu poškodil ve Zlíně zastávku MHD, před strážníky se pokusil utéct

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Další případ mladého člověka, který v důsledku předchozí aplikace psychotropní látky nedokázal kontrolovat své chování, řešila Městská policie Zlín ve čtvrtek 19. dubna 2018 večer.

Šest minut po jedenácté hodině přijalo stálé operační centrum MP Zlín oznámení, že na Bartošově čtvrti došlo k poškození skleněné výplně zastávky MHD. Podle svědka, který událost oznámil prostřednictvím linky tísňového volání 156, se pachatel ještě stále zdržoval na místě.

O tři minuty později na místo dorazila motorizovaná hlídka MP Zlín a kontaktovala podezřelého. Jednalo se o 24letého muže z Topolné, který byl očividně pod vlivem návykové látky. Jak ostatně sám strážníkům přiznal, patří mezi uživatele pervitinu, což se také vzápětí projevilo na jeho chování. Během prováděných úkonů se stával značně agresivní a ještě před příjezdem přivolané hlídky republikové policie se z místa pokusil o útěk. Strážníci jej tak museli zpacifikovat za použití donucovacích prostředků a při omezení na osobní svobodě zjistili, že mladý muž je ozbrojen hned čtyřmi noži.

Vzhledem k tomu, že dotyčný nedokázal pod vlivem návykové látky kontrolovat své chování, převezli jej strážníci po dohodě s policisty k odeznění akutní intoxikace do kroměřížské protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanice.

str. Mgr. Pavel Janík, MP Zlín