logo

Muž popíjející v parku pivo zaútočil na přivolané strážníky

ulk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 7.9.2015 v 18,45 hod., telefonoval na tísňovou linku městské policie v Ústí nad Labem neznámý muž, který operátorovi sdělil, že v Centrálním parku na Severní Terase se nachází mladý muž, který zde popíjí alkohol a něco nabízí svým vrstevníkům.

Na místo byla vyslána hlídka strážníků, která zde zahlédla muže, jenž popíjel pivo na místě, kde to vyhláška města zakazuje a po spatření hlídky lahev odhodil do křoví. Strážníci k muži přistoupili a požadovali po něm vysvětlení a prokázání totožnosti, na což neznámý reagoval podrážděně a začal strážníky verbálně napadat.

Hlídka opětovně vyzvala dotyčného k prokázání totožnosti, ale ten strážníky ignoroval a z místa se pokusil utéci. V tom se mu strážníci pokusili zabránit, ale muž na hlídku fyzicky zaútočil, proto bylo proti dotyčnému použito donucovacích prostředků, a to hmatů a chvatů sebeobrany.

Vzhledem k tomu, že mladík ani po výzvě strážníků nepřestával být agresivní a v útoku na ně pokračoval, byly dotyčnému nasazeny pouta. V tuto chvíli se na místo dostavila i Policie ČR, která si celý případ převzala k dořešení.

Šetřením bylo zjištěno, že se jednalo o Petra U.(1980), kterého na žádost policistů strážníci převezli na služebnu státní policie, kde skončil v cele předběžného zadržení. Při zákroku oba strážníci utrpěli drobná poranění v obličeji, která jim byla posléze ošetřena v Masarykově nemocnici.

Jan Novotný