logo

Muž se chtěl pomstít policistům za silniční kontrolu, sám teď čelí trestnímu stíhání

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Pravděpodobně pomstít policistům se chtěl za silniční kontrolu osmadvacetiletý muž z Větřní. Na obvodním oddělení policie totiž podal trestní oznámení, kde uvedl, že jej tři policisté při silniční kontrole v polovině července roku 2017 okradli o 5 500 korun.

Peníze mu měli vzít z vozidla a na obvodním oddělení se k němu měli opakovaně hrubě chovat. Muž byl podezřelý z maření výkonu úředního rozhodnutí.

Takto nařknuté policisty z Obvodního oddělení Suché Vrbné na základě podaného oznámení prověřoval odbor vnitřní kontroly a také Generální inspekce bezpečnostních sborů. Pokud by se tvrzení muže prokázala, policisté by byli trestně stíháni a pravděpodobně propuštěni. Muž, který policisty takto nařkl, si této skutečnosti musel být vědom, ale byl také v rámci svého oznámení poučen o své odpovědnosti, pokud vědomě uvede nepravdivé údaje.

Šetření kontrolních orgánů a také kamerové záznamy prokázaly, že muž nemluví pravdu. Policisté se ničeho nezákonného nedopustili a on sám je nyní vyšetřovatelem stíhán pro podezření z křivého obvinění. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody v délce dvou až osmi let.

mjr. Mgr. Bc. Jiří Matzner, Policie ČR