logo

Muž se dobýval do domu své bývalé přítelkyně s nožem v ruce

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Vyděšená žena volala na tísňovou linku a žádala o pomoc. Do jejího domu v Pardubicích se totiž dobýval bývalý přítel její dcery v domnění, že je jeho expřítelkyně doma.

I přes upozornění ze strany matky, že nikdo jiný doma není, pokračoval muž ve svém jednání a rozhodně to nebyl žádný gentleman. Namísto květinou mával před domem kuchyňským nožem a dožadoval se vstupu dovnitř.

Když zjistil, že nepochodí a žena jej upozornila, že zavolala na policii, agresor odložil nůž před domem a z místa odešel. Hlídka, která se okamžitě vydala na místo, nejprve uklidnila rozrušenou ženu a poté z ní vytěžili popis agresora.

Při kontrole přilehlého okolí našli strážníci muže v nedalekém parčíku, jak leží na lavičce. Divoké řádění, které se konalo před domem, vystřídala alkoholová únava. Muž ležel na lavičce a při příchodu hlídky byl krotký jako beránek.

Dechová zkouška u muže prokázala tři promile alkoholu v dechu, což mu zajistilo převoz na záchytku, kde zároveň muži ošetřili drobné poranění ruky. Po vystřízlivění následovala od strážníků pokuta za přestupek proti občanskému soužití.

Lucie Klementová, MP Pardubice