logo

Muž se měl u Chrastavy pohybovat ve tmavém oblečení uprostřed silnice, srážku s autem nepřežil

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Krátce po půlnoci došlo na silnici I/35 ve směru na Děčín, zhruba 300 metrů před sjezdem na Chrastavu, ke srážce chodce s osobním vozem. Muži už záchranáři nedokázali pomoci, jeho zranění byla neslučitelná se životem. Vozovku museli policisté z důvodu vyšetřování nehody úplně uzavřít.

V sobotu, ktárce po půlnoci, vyjížděli policisté a další složky Integrovaného záchranného systému k tragické nehodě na silnici I/35. Ve směru na Děčín, zhruba tři sta metrů před sjezdem na Chrastavu, došlo ke střetu osobního vozu s chodcem. Ten měl jít, podle zatím prvotních informací, středem vozovky. Na sobě měl tmavé oblečení – tmavou bundu, kalhoty, boty. Mladý muž utrpěl velmi závažná poranění, kterým přímo na místě nehody podlehl.

U řidiče osobního vozu, který byl účastníkem tragické dopravní nehody, provedli policisté přimo na místě střetu orientační dechovou zkoušku i další test na možnou přítomnost jiných návykových látek. Oba dva testy vyšly negativně. Osobní vozidlo policisté zajistili pro účely znaleckého zkoumání. Soudní znalec z oboru silniční dopravy bude vypracovávat také odborný posudek k samotné nehodě, tedy k nehodovému ději, mechanismu dopravní nehody a objektivním příčinám jejího vzniku. Teprve na základě znaleckého posudku bude posouzena míra zavinění jednotlivých účastníků nehody. Ke zjištění přesné příčiny smrti mladého muže, který při střetu s vozidlem zemřel, bude nařízena soudní pitva.

V souvislosti s vyšetřováním nehody museli policisté silnici ve směru na Děčín úplně uzavřít, a to až do brzkých ranních hodin.

mjr. Mgr. Vlasta Suchánková, Policie ČR