logo

Muž se po ulicích ve Znojmě pohyboval s nožem v ruce, skončil v poutech

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V úterý večer jsme se díky telefonátu na linku 156 dozvěděli o muži, který se pohyboval po Tovární ulici s nožem v ruce.

Na místo byly okamžitě vyslány dvě motorizované hlídky městské policie, které použily majáky na vozidlech, aby dorazily co nejdříve. Zároveň se na roh ulic Tovární a Dr. Milady Horákové zaměřil kamerový bod. Po chvíli z Tovární ulice vylezl dotyčný muž a směřoval prostředkem silnice k blízkému nádraží. V pravé ruce držel nůž a v levé měl láhev od piva. Když k němu jedna z hlídek dorazila, schoval nůž do kapsy maskáčových kalhot, ze které ale čouhala čepel nože. Viditelně byl pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky. Po marné výzvě k odhození láhve mu ji ještě jeden ze strážníků vyrazil z ruky, jelikož by ji mohl použít proti zakročující hlídce. Pak ho hlídka za použití hmatů opřela o služební vozidlo a vyndala mu nůž z kapsy. Na závěr ho svedla na zem, kde mu nasadila na ruce za zády pouta.

Jelikož měli strážníci důvodné podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví, přivolali hlídku státní policie, která si případ převzala k dořešení.

Šestatřicetiletý muž je pro znojemské strážníky známou firmou, v minulosti s ním řešili vícero přestupků, především proti veřejnému pořádku. I zde se to někdy neobešlo bez použití donucovacích prostředků, hlavně když byl dotyčný pod vlivem alkoholu.

Mgr. Petr Hladký, MP Znojmo