logo

Muž se sečnou zbraní v ruce vyhrožoval známým, poté napadl policistu

ulk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Začátek srpna byl pro podbořanské policisty poněkud bouřlivější. Dle dosavadních informací muž ve věku 38 let slovně vyhrožoval svým známým. Jeho výhrůžky měly být velice prudké a směřovat až k ukončení života. Muž a jeho družka, kterým bylo vyhrožováno, se začali bát, že jejich známý svým slovům dostojí.

Jejich strach byl zřejmě podmíněn také tím, že útočník držel v ruce sečnou zbraň a tyč. Tyto nástroje však nepoužil k vykonání svých hrozeb, ale jeho fyzická agrese směřovala pouze k vchodovým dveřím. Poškození naštěstí neutrpěli žádná zranění. Na základě oznámení na místo vyjeli policisté a muže zadrželi. Když měl být převezen do cely předběžného zadržení, došlo k napadení jednoho z policistů. Ten utrpěl naštěstí jen lehké zranění. Při následné eskortě se však jeho chování nezlepšilo. Ve služebním vozidle měl přítomným policistům vyhrožovat.

Dne 2. srpna mu policejní komisař sdělil obvinění z trestných činů Násilí proti úřední osobě a Nebezpečné vyhrožování. Za toto jednání mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na čtyři léta.

nprap. Mgr. Irena Pilařová, PČR