logo

Muž se sedm let skrýval před spravedlností, podle kriminalistů žil pod smyšlenou identitou

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Před více, než 6 lety (dne 19. 12. 2012) vyhlásili policisté z Kutné Hory celostátní pátrání po tehdy 26 letém muži z Kutnohorska, a to pro podvod a zpronevěru. Na muže byl navíc v roce 2015 vydán ze strany Okresního soudu v Kolíně příkaz k vydání do výkonu trestu odnětí svobody pro obdobnou trestnou činnost. Po celou dobu pátrání nebyly k osobě hledaného zjištěny žádné relevantní informace, které by vedly k jeho vypátrání a k dodání do výkonu trestu odnětí svobody.

Na základě zjištěných operativních informací, které se podařilo v těchto dnech zjistit královéhradeckým policistům, byl hledaný v pátek dne 22. června 2018 dopoledne vypátrán v našem kraji, konkrétně ve Svobodě nad Úpou. Na jeho vypátrání se intenzivně podílelo několik složek Policie ČR – „pátrači“ z Krajské ředitelství policie Královéhradeckého kraje spolu s „pátrači“ z územního odboru Hradec Králové a Kutné Hory. Při samotné realizaci, která proběhla minulý v pátek, spolupracovali i policisté z obvodního oddělení Pec pod Sněžkou a Svoboda nad Úpou.

Následně bylo zjištěno, že hledaný muž se celou dobu (cca 7 let) skrýval v Peci pod Sněžkou, kde pod smyšlenou identitou bydlel v jednom z místních penzionů. Při zatýkání byl překvapen tak, že se nezmohl na žádný odpor a s policisty od začátku spolupracoval. S tím, že by mohl být někdy odhalen, prý vůbec nepočítal. Po provedení nezbytných úkonů byl předán do vazební věznice.

por. Mgr. Lenka Burýšková, Policie ČR